Ласкаво просимо до eBird

By Team eBird August 18, 2015
Snowy Owl Bubo scandiacus

Ласкаво просимо до eBird! Ви тепер частина глобальної мережі спостережників за птахами, дослідників і природоохоронців – об’єднаних цікавістю до птахів і природи загалом. Більш ніж 330 000 людей використовує eBird, завантаживши більше ніж 370 мільйонів спостережень з кожної країни на Землі. Незалежно від того, чи ви ведете спостереження з вікна вашого дому, чи йдете далеко в гори у пошуках рідкісних видів – ми хочемо бачити ваші спостереження! Будь які, вид, час та місце.

Тепер, ви готові йти спостерігати за птахами, але можете незнати, як подати ваші спостереження на eBird, або які найкращі практики існують в електронному бьордингу? Ми можемо вам допомогти з цим. Ця стаття повинна пояснити те, що вам потрібно для початку

Як подати свої спостереження на eBird?

Щоб ваші спостереження потрапили на eBird їх потрібно ввести як одни або кілька списків.

Якщо ви тільки починаєте користуватись eBird, ми підготували статтю, яка повинна вам допомогти з усім цим процесом – від створення облікового запису користувача для внесення вашого першого спостереження: прочитайте її тут. Наша ввідна сторінка має додаткові інструкції, якщо у вас виникає більше запитань.

Щоб бачити назви птахів на мові яка вам підходить, перейдіть до налаштувань вашого облікового запису eBird. Тут ви можете вибрати Звичайні назви птахів якими хочете користуватись, а також Наукові назви, якщо забажаєте.

Кожен птах має значення для eBird. Чи це є сорока у вашому дворі, чи дуже рідкісний птах на віддаленому острові. Ми хочемо знати про нього! John Reynolds

Найкращі стандарти електронного бьордингу

Незалежно від ступеня вашого захоплення птахами, ви маєте можливість зібрати важливі дані для науки, якщо ви завантажете ваші спостереження на eBird і затратите трішки часу щоб переконатись, що ви подаєте свої спостережння найоптимальнішим шляхом. Ми хочемо, щоб ви отримували максимум радості від вашо електронного бьордингу, але також ми хочемо щоб це мало важливе значення для орнітології, охорони природи і для інших спостережників. Ось 6 пунктів, що дозволять вам підвищити якість вашого електронного бьордингу і збільшити кількість птахів, яких ви зможете виявивити.

Важливо: це не вимоги, а поради, що допоможуть вам зробити свій внесок у світову орнітологію і охорону довкілля у найоптимальніший спосіб.

  1. Робіть кілька окремих списків на місцевості під час спостережень. Це один з найважливіших способів збільшити наукове значення ваших спостережень загалом і це особливо важливо для спостережень що тривають цілий день. Ваші списки повинні бути розбиті максимально сильно, на скільки це можливо між місцями проведення спостережень. Ми намагаємось уникати списків, що поміщають морських птахів на вершину гори і гірських птахів на морські пляжі. Хорошим правилом є – якщо вам потрібно переїхати до нового місця спостережень, зробіть окремий список для нового місця.
  2. Слідкуйте за своїми спостереженнями перебуваючи у полі. Поки ви спостерігаєте за птахами, намагайтесь занотовувати інформацію перед тим як рухатись до наступнуго пункту. Найлегший спосіб це зробити – використовувати додаток eBird на вашому смартфоні під час перебування у полі. Якщо у вас немає смартфону, занотовуйте свої спостереження на папері, разом з часом початку спостережень, датою, пройденою дистанцією і будь якими іншими нотатками, які можуть знадобитись вам потім. Введіть спостереження якнайшвидше, поки пам’ять ще свіжа.
  3. Робіть кожен список повним списком. Все що вам потрібно зробити – це переконатись, що ви записуєте всі види птахів, яких можете визначити, навіть тих звичайних, яких вже бачили раніше того ж дня. Повні списки видів набагато корисніші для наукового аналізу ніж списки складені лише з цікавих вам видів.
  4. Долучайте додаткові коментарі, особливо для рідкісних видів. Це чудово мати списки з коментарями до спостережень, як для інших людей, що дивляться на ваші спостереження і зацікавлені у птахах яких ви відмітили, так і для вас! Ми завжди отримуємо задоволення від переглядання списків спостережень зроблених кілька років тому, від відновлення їх у пам’яті — також, ми впевнені, що це сподобається і вам. Постарайтесь у коментарях вказати деталі, які допомогли вам визначити вид і відсіяти інші подібні види. Чудову статтю з рекомендаціями щодо написання таких коментарів можна почитати тут.
  5. Беріть з собою фотокамеру. Фототехніка дуже допомагає з документуванням спостережень рідкісних птахів і зараз зазвичай такі камери є досить легкими і компактними. Ви можете використовувати фотокамеру для документування ваших спостережень рідкісних видів, а також щоб робити фото, які зможете долучати до ваших списків, роблячи прекрасно ілюстровані списки на зразок цього.
  6. Дослідження Гарячих точок спостережень у вашому регіоні перед походом в природу. Сторінка для дослідження Гарячих точок дає фантастичну можливість знайти цікаві точки для спостережень за птахами і дізнатись більше про те, що спостерігають у вашому регіоні. Якщо ви підете спостерігати на одну з таких Гарячих точок — переконайтесь, що завантажуєте свій список саме на цю гарячу точку. Якщо ж ви проводите спостереження не на гарячій точці — це теж чудово! Ви можете створити нове місце спостережень для цього!
dotterel

Хрустан

Дослідження даних eBird

Тепер, коли ви подали свої спостереження, ви можете захотіти дізнатись більше про те, як можна подивитись на всі ці спостереження. Ви хочете переглянути і дослідити спостереження які подали і списки птахів які завантажили? Тоді Мій eBird саме те місце яке вам потрібне. Якщо ж ви цікавитесь спостереженнями зробленими іншими людьми у певному місці, тоді вам сюди. Або, якщо вам цікаво дізнатись про місце спостереження якогось рідкісного виду, чи конкретного птаха, якого недавно бачили поблизу, то прочитайте цю інформацію.

Це все тільки “вершина айзберга” — ви можете дізнатись про вид, якого ще не бачили в регіоні; підписатись на сповіщення електронною поштою про спостереження рідкісних і незвичайних птахів; або навіть переглядати глобальну мапу подачі спостережень на eBird в реальному часі. Все це і багато іншого можна знайти в секції Дослідити дані. Насолоджуйтесь!

І найважливіше, йдіть в природу, спостергайте за птахами і діліться вашими спостереженнями для глобальної охорони! Ми всі поділяємо спільні інтереси, що виходять далеко за всілякі культурні і мовні бар’єри, політичні погляди, професійні знання і навіть способи життя. Ми всі небайдужі до птахів і ми тут щоб показати це на eBird. Тисячі списків подаються щодня — кожен, збільшує наші знання про птахів у світі. Ми очікуємо ваших спостережень!

Ніщо з вище переліченого не було б можливим без таких спостережників на eBird, як ви. Дякуємо!